Parkingowy komfort

Przy ulicy Tumidajskiego powstanie ponad 50 nowych miejsc parkingowych

Ponad 50 nowych miejsc parkingowych powstanie przy ul. Tumidajskiego i w okolicach ronda Berbeckiego.


Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie parkingów, ale też na uporządkowanie lokalnej zieleni i dobudowę nowego chodnika. – Przybędą w sumie 52 miejsca, rozlokowane w czterech zatokach. Pojawią się w ciągu ul. Tumidajskiego, w rejonie zjazdu znajdującego się bliżej ronda Berbeckiego – potwierdza Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.
Wstępny koszt prac ratusz szacuje na 350 tysięcy złotych.
Na nowe miejsca dla samochodów przy Tumidajskiego od lat czekają mieszkańcy Kalinowszczyzny. W ich imieniu wielokrotnie zabiegała o tę inwestycję radna Marta Wcisło (PO).
– Cieszymy się, że inwestycja ruszy. Zatoki z parkingami ulokowane będą po lewej stronie, jadąc do ronda Berbeckiego. Każdego dnia widać, jak duże jest zapotrzebowanie na miejsca parkingowe w rejonie Tumidajskiego. Samochody stały pod oknami, pod drzewami – mówi Adam Osiński, przewodniczący zarządu dzielnicy Kalinowszczyzna.
Parkingi zostaną wykonane z kostki betonowej i płyt ażurowych. Pod ten cel miasto usunęło już 46 drzew. – W ramach nasadzeń kompensacyjnych posadzimy 100 drzew liściastych i 474 krzewów – dodaje Karol Kieliszek. Do tego dojdzie nowy chodnik. Pojawi się wzdłuż zatok jako ciąg umożliwiający dojście do nowych miejsc parkingowych. CH