Parkują, innych mając gdzieś

Część kierowców parkuje w miejscu specjalnie przygotowanym do przejazdu dla osób na wózkach

Mieszkańcy bloków usytuowanych w ścisłym centrum Świdnika skarżą się na kierowców, którzy tarasują wyjście z bramy łączącej plac Konstytucji z ulicą 3 Maja. O rozwiązanie tego problemu zwrócił się do władz miasta radny Marcin Magier.


Radny w drodze interpelacji złożył wniosek o wydzielenie miejsca, które umożliwi dogodny ruch pieszych w tej lokalizacji.

– Mieszkańcy okolicznych nieruchomości podnoszą problem braku przejścia pomiędzy parkującymi pojazdami w rejonie ul. 3-go Maja. Na wysokości bramy przy placu Konstytucji 3-go Maja znajduje się obniżenie krawężników przeznaczone dla zjazdu osób z wózkami dziecięcymi oraz dla osób niepełnosprawnych, niestety miejsce to regularnie zastawiane jest przez parkujące pojazdy. W praktyce osoby poruszające się na wózku inwalidzkim lub osoby z wózkami dziecięcymi, a nawet rowerzyści zmuszeni są przemieszczać się na sam koniec ulicy, próbując przedostać się na drugą stronę – tłumaczy radny Marcin Magier (klub radnych burmistrza).

Jego zdaniem gęsto zaparkowane pojazdy to również zagrożenie dla pieszych.

– Auta ograniczają widoczność. Pieszy zmuszony jest wychylać się spomiędzy zaparkowanych samochodów, aby sprawdzić czy możliwe jest pokonanie ulicy. Sytuacja taka szczególnie niebezpieczna jest w przypadku dzieci – mówi radny i dodaje, że problem rozwiązałoby wydzielenie przestrzeni wyłączonej z możliwości parkowania, np. poprzez wyrysowanie koperty oraz instalację słupków drogowych, w miejscu, gdzie znajduje się obniżenie krawężników.

To, czy miasto uzna ten wniosek za słuszny, okaże się wkrótce. Do tematu wrócimy. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here