Parkując potrąciła pieszą

Na Placu 3 Maja w Krasnymstawie doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. 76–latka podczas parkowania uderzyła w pieszą stojącą na chodniku. Kobieta trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło we wtorek (6 października) na krasnostawskim Rynku po 11.00. – Dyżurny otrzymał zgłoszenie o potrąceniu kobiety. Na miejsce natychmiast udał się patrol. Jak ustalili mundurowi 76-letnia mieszkanka Krasnegostawu, kierująca samochodem osobowym marki renault, nie zachowała należytej ostrożności i w trakcie parkowania uderzyła w stojącą na chodniku 49-latkę z gminy Hrubieszów – mówi Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji.

Potrącona kobieta trafiła do szpitala. Na szczęście po badaniach lekarskich okazało się, że nie doznała poważnych obrażeń. 76-latka z miejsca straciła prawo jazdy. – Teraz odpowie przed sądem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zgodnie z przepisami kodeksu wykroczeń grozi jej kara grzywny. Sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – mówi Babicz. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here