Parkur i Wielobój Chełmski

(9 lipca) Trzydziestu zawodników, w tym jedna Diana, brało udział Parkurze i Wieloboju Chełmskim zorganizowanym 9 lipca b.r. przez Zarząd Okręgowy PZŁ w Chełmie na strzelnicy myśliwskiej w Kumowej Dolinie. Zawody tego typu zorganizowano na chełmskiej strzelnicy po raz pierwszy. Wyrzutnie i specjalne rzutki przekazał Bartosz Adamczyk z Opola.
Zgodnie z regulaminem w parkurze rywalizowano na dwóch polach, strzelając łącznie do 50 podanych rzutków (max 50 pkt.), w tym do dubletów. Do klasyfikacji łącznej wieloboju liczono punkty zdobyte na osiach parkurowych plus punkty za „zająca z podchodu” (max 10 pkt.), „sarnę/dzika w przebiegu” (max 20 pkt.) oraz „łosia z wolnej ręki na 100 m” (max 20 pkt.). Łączny możliwy wynik do zdobycia przez zawodnika to 100 pkt.
W sobotę rano, bezpośrednio przed zawodami i rozpoczęciem rywalizacji strzeleckiej przeprowadzono odprawę sędziów, w trakcie której zwrócono uwagę na szczególne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa oraz na wymagane od zawodników, jak i sędziów ochronniki. Przybyłych na zawody powitał Mirosław Sawicki – przewodniczący ZO PZŁ Chełmie. Uroczystego otwarcia dokonał Marian Rudnik – członek NRŁ, prezes ORŁ Chełmie. Flagę PZŁ na maszt wciągnęła jedyna startująca Diana – Monika Szymkiewicz.
Wyniki Parkuru:
1. Bartosz Adamczyk 46/50 pkt.
2. Sławomir Tomala 45 pkt.
3. Wojciech Maruszak 43 pkt.
4. Zdzisław Kraśniewski 42 pkt.
5. Andrzej Maciąg 42 pkt.
6. Ryszard Wojtasiak 42 pkt.
7. Stanisław Gajór 41 pkt.
8. Henryk Górski 40 pkt.
9. Robert Jędral 40 pkt.
10. Jacek Pcion 40 pkt.
Wyniki Wieloboju (po barażu):
1. Sławomir Tomala 75/100 pkt.
2. Bartosz Adamczyk 75 pkt.
3. Henryk Górski 75 pkt.
4. Robert Jędral 72 pkt.
5. Wojciech Maruszak 68 pkt.
6. Andrzej Maciąg 68 pkt.
7. Stanisław Gajór 68 pkt.
8. Marcin Oleksik 67 pkt.
9. Jacek Pcion 67 pkt.
10. Adrian Gajór 65 pkt.
Z uwagi na identyczny wynik trzech zawodników (S. Tomala, B. Adamczyk, H. Górski) przeprowadzono dogrywkę, strzelając turę dubletów. Po pierwszej turze odpadł H. Górski. Do ostatecznej rywalizacji przystąpili S. Tomala i B. Adamczyk, strzelając w dubletach do pierwszego pudła. Ostatecznie zwyciężył Sławomir Tomala (o/Tarnobrzeg).(m)