„Pasja” kosztowała marszałka blisko milion złotych

Wielkopostne widowisko w piątek, w porze największej oglądalności, na żywo transmitował program drugi TVP

W Wielki Piątek TVP 2 transmitowała z Lublina spektakl artystyczny „Pasja”, opowiadający ostatnie dni i godziny z życia Jezusa. Na scenie ustawionej przed lubelskim Centrum Spotkania Kultur wystąpiły gwiazdy polskiej sceny oraz młodzi artyści m. in.: Justyna Steczkowska, Staszek Karpiel-Bułecka, Piotr Cugowski, Ania Rusowicz, Marta Gałuszewska, Krzysztof Iwaneczko i Viki Gabor.

Wydarzenie, choć odbyło się bez udziału publiczności, wzbudziło kontrowersje. Czy w szczycie trzeciej fali pandemii w ogóle powinno zostać zorganizowane? – pytali internauci, a mieszańcy naszego regionu, zastanawiali się, dlaczego pieniądze na „Pasję”, i to niemałe, wyłożono z kasy województwa.

Samorząd województwa lubelskiego wsparł organizację tego wydarzenia (odbywającego się bez udziału publiczności) kwotą blisko miliona złotych ( 947 tys.)! Pieniądze pochodziły z puli przeznaczonej na promocję regionu. Czy w dobie koronakryzysu jedno z najbiedniejszych województw w kraju powinno wykładać takie pieniądze i wspierać TVP, która w 2021 roku otrzymała dodatkowe 2 miliardy złotych na swoją działalność?

Urzędnicy marszałka nie mają wątpliwości. Podpisując umowę z TVP zaznaczali, że relacja na żywo w TVP 2, a następnie retransmisje na innych kanałach publicznej telewizji zapewni niepowtarzalny sposób ekspozycji logotypów promujących województwo lubelskie w kraju oraz poza jego granicami. „Promocja województwa lubelskiego odbędzie się przy okazji emisji wydarzenia i jego zapowiedzi.

Ukazanie nowoczesnej infrastruktury województwa lubelskiego, walorów turystycznych oraz fakt, że w projekcie biorą udział najpopularniejsi polscy artyści, dopełni efekt promocji całego regionu lubelskiego” – podkreślali w ogłoszeniu o wyniku postępowania na Usługę promocji województwa lubelskiego w wydarzeniu pt. #Pasja2021 realizowanym przez Telewizję Polską S.A. MB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here