Pasy zdyscyplinują kierowców

Przy okazji remontu ul. Okulickiego zwiększono ilość miejsc parkingowych, ale niewiele to zmieniło, bo kierowcy parkując nie myślą o innych zajmując więcej miejsca niż powinni

W ramach remontu ulicy Okulickiego poszerzony został przyległy parking. Mimo to nie mieści się tu więcej aut, bo kierowcy parkują tak, jak im wygodnie. Rozwiązaniem problemu mogłoby być wymalowanie pasów wyznaczających miejsca postojowe, o co do burmistrza wnioskuje radny Marcin Magier.


– Mimo dodatkowego miejsca, kierowcy nie wykorzystują w pełni powstałej przestrzeni. W praktyce ilość pojazdów parkujących się nie zwiększyła. Wynika to z faktu, iż kierowcy parkują w różnej odległości od poprzedzającego samochodu. Chcąc wykorzystać dodatkowe miejsca parkingowe, wnioskuję o wydzielenie, poprzez wymalowanie pasów separacyjnych, miejsc postojowych na parkingu przy ul. Okulickiego. Każde dodatkowe miejsce postojowe na osiedlu jest na „wagę złota” – przekonuje radny Marcin Magier (klub radnych burmistrza).

W odpowiedzi na propozycję radnego burmistrz Waldemar Jakson poinformował, że prace remontowe na ulicy Okulickiego obejmą odtworzenie oznakowania (pionowego i poziomego) na jezdni i parkingach. Ma to zostać wykonane w pierwszej połowie listopada. Inwestycja nie obejmuje natomiast wykonania oznakowania poziomowego na nowo utwardzonych terenach przyległych do ulicy. Nie oznacza to jednak, że wniosek radnego przejdzie bez echa.

Po zakończeniu inwestycji zapotrzebowanie na wykonanie linii separacyjnych na parkingu zostanie przekazane do Wydziału Infrastruktury i Zamówień Publicznych. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here