Patriotyczna Izbica

Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Izbicy rozpoczął realizację projektu „Koalicje dla Niepodległej #wiktoria 1920”, którego głównym celem jest włączenie mieszkańców w działania związane ze zwiększeniem świadomości na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Wnioski o dofinansowanie działań mogły składać organizacje pozarządowe i samorządowe instytucje kultury. W sumie złożonych zostało 328 wniosków, dofinansowanie otrzymało 157 wnioskodawców – 105 samorządowych instytucji kultury i 52 NGO. W ocenie końcowej projekt SOKiS z Izbicy pod nazwą „Nasze drogi ku niepodległości” otrzymał 87,33 punkty i zajął 13. miejsce na liście wnioskodawców.

– Naszymi koalicjantami jest OSP w Tarnogórze, tarnogórskie KGW i Gminny Klub Sportowy Ruch Izbica – informuje SOKiS. Projekt obejmuje dwa etapy działań: pierwszy to społeczna akcja poszukiwania pamiątek z lat 1917-1922 wydarzeń z tego okresu z terenu gminy Izbica, drugi – z zebranych informacji, fotografii i innych materiałów, powstanie wystawy oraz strony internetowej poświęconej historii gminy. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here