NASZ PATRONAT. Cyfrowe kobiety

7 grudnia 2016 roku o godzinie 18:00 odbędzie się w Pubie u Szewca przy ul. Grodzkiej 18 w Lublinie odbędzie się technologiczny dzień Kobiet, czyli „Women Techmakers”. Jest to społeczność pasjonatek nowych technologii, oficjalnie wspierana przez Google. Zrzesza programistki i programistów JAVA, Android, php, HTML5, AngularJS, testerów, project managerki oraz studentki kierunku Informatyka, którzy chcą odnaleźć się w świecie technologii. Naszym podstawowym celem jest zwiększenie liczby kobiet pracujących w branży IT oraz sektorze ICT. Dołącz do nas i odmień swoje życie.

 

Istotą wydarzenia jest misja. Ma ona na celu zwrócenie uwagi na dysproporcję płciową w branży IT i zrozumienie jakie ma to konsekwencje dla biznesu. Dzięki wydarzeniu dowiecie się jakie wartości wnoszą do firm kobiety, dlaczego nowocześnie zbudowane firmy IT potrzebują zdecydowanie więcej ilości kobiet niż jest to obecnie.
Wydarzeniu przyświecają dwa cele: przełamanie stereotypu, mówiącego, że kobiety nie mają umysłów ścisłych i podkreślenie specyficznych predyspozycji kobiet, które mogą wnieść wiele do świata IT.
Środkiem do uzyskania pierwszego celu jest pokazanie jak wiele kobiet skutecznie i z sukcesami pracuje w branży IT. Women Techmakers zrzeszając je na swoich spotkaniach pokazuje, że wcale nie są wyjątkami, że są równie cennymi pracownikami co mężczyźni. Przy okazji wydarzenie integruje kobiecą część społeczności.
Świat biznesu ewoluuje od zarządzania „męskiego” do bardziej partnerskich relacji w hierarchii pracowniczej. Zrozumienie istotności czynnika ludzkiego zwiększa efektywność i komfort pracy  – chodzi tu głównie o uwzględnienie roli emocji w procesach decyzyjnych i pracy w zespole. Te wartości  są nadal w wielu miejscach jeszcze w procesie wdrażania. Nie od dziś wiadomo, że kobiety radzą sobie niejednokrotnie lepiej od mężczyzn w rozumieniu złożoności dynamiki ludzkiego działania. Nauka już dawno udowodniła (i nagradzała Noblami), że działania ekonomiczne i biznesowe nie są w pełni racjonalne – bez uwzględnienia czynnika ludzkiego nie jesteśmy w stanie podejmować najlepszych decyzji. Wierzymy, że brakującym elementem tej układanki są właśnie kobiety.
Zapraszamy na to wydarzenie wszystkie kobiety pracujące lub zainteresowane pracą w IT a także pracodawców i zainteresowanych eventem panów.