Patrzcie na moją nagość!

Młody, około trzydziestoletni mężczyzna obnaża się przed chełmianami, pokazując swoje przyrodzenie – alarmują nasi czytelnicy. Zboczeniec był widziany w różnych miejscach Chełma – na klatce schodowej na osiedlu Zachód miał wystraszyć dziecko, przy ścieżce rowerowej w okolicach ul. Ogrodowej zgorszył dwie rowerzystki, a w aquaparku rozebrał się do naga przed 14-latką. Czy to jeden i ten sam ekshibicjonista nie wiadomo. Policja na razie przyjęła jedno zgłoszenie od matki dziewczynki, przed którą dewiant miał się wdzięczyć w aquaparku.

Co jakiś czas w Chełmie uaktywniają się jacyś zboczeńcy. Dawniej w miejskim parku bardzo często można było spotkać mężczyznę, który się masturbował. Nie miał skrupułów. Robił to przed dziećmi, młodzieżą, dorosłymi. Omijano go szerokim łukiem. Takich zboczeńców w ostatnich latach było więcej. W ubiegłym tygodniu do redakcji „Nowego Tygodnia” dotarły sygnały o ekshibicjoniście widzianym w różnych miejscach miasta.

– W głowie się nie mieści! Na osiedlu Zachód głośno jest o młodym mężczyźnie, który wszedł do jednej z klatek schodowych i wystraszył dziecko – mówi nasz informatorka. – Rozchylił przed malcem poły płaszcza i pokazywał mu swoje przyrodzenie. Obrzydliwe! Dziecko się wystraszyło i teraz może mieć traumę do końca życia.

Podobne zdarzenie, również z udziałem młodego mężczyzny przed trzydziestką, miało mieć miejsce na ścieżce rowerowej w okolicach ul. Ogrodowej i Metalowej. Dewianta widziały ponoć dwie kobiety, rowerzystki. Ekshibicjonista również miał rozchylić płaszcz i pokazać się przed nimi golusieńki. Wystraszone szybko odjechały. W tych przypadkach nie dotarły do chełmskich policjantów żadne oficjalne zawiadomienia. Za to zgłoszenie w sprawie zboczeńca złożyła w ubiegłą środę mama 14-latki.

Chodziło o sytuację z 5 października br., która zdarzyła się w chełmskim aquaparku. Dziewczynka była w szatni razem ze swoją koleżanką, gdy miał się przed nią obnażyć około 25-letni mężczyzna. Według relacji dziewczynki bezwstydnik miał pokazać im swoje przyrodzenie. Nastolatka opowiedziała o tym mamie, która zgłosiła sprawę menadżerowi chełmskiego aquaparku.

– Ta pani przekazała nam to, co opowiedziała jej córka – mówi Łukasz Kamiński z Chełmskiego Parku Wodnego. – Mężczyzna około dwudziestopięcioletni miał obnażyć się przed dziewczynką. Zostało to zgłoszone policjantom, którzy już kontaktowali się z nami w tej sprawie. Mamy udostępnić nagranie z monitoringu.

Podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, potwierdza, że zawiadomienie w tej sprawie zostało złożone.

– Ustalamy sprawcę wykroczenia – mówi podkom. Czyż.

Postępowanie prowadzone jest z artykułu 140. kodeksu wykroczeń, który mówi, że „kto publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych albo karze nagany. (mo)