Paweł i Julia w finale

Wychowanek Józefa Radziewicza, Paweł Rogucki z MKS II LO Chełm, zajął pierwsze miejsce w eliminacjach ogólnopolskiej olimpiady młodzieży. W finale tej imprezy nie wystartuje Julia Szeremeta, która jedzie na mistrzostwa Europy kadetek w boskie.

Zawody odbyły się w Kielcach, do rywalizacji przystąpili bokserzy z województw: lubelskiego i świętokrzyskiego. Paweł Rogucki startował w wadze 50 kg. W finałowej walce pokonał 3:0 zawodnika Russh Kielce i awansował do finału OOM, która odbędzie się w dniach 21-26 maja w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Awans do finału OOM uzyskała też Julia Szeremeta. Zawodniczka MKS II LO Chełm wygrała w eliminacjach wszystkie trzy walki, ale do Ostrowca Świętokrzyskiego nie pojedzie. – W tym samym czasie są mistrzostwa Europy kadetek i moja wychowanka przebywa obecnie na zgrupowaniu kadry w Zakopanem – wyjaśnia Józef Radziewicz.

Trener MKS II LO przyznaje, że decyzja o organizacji ogólnopolskiej olimpiady młodzieży w tym samym czasie, co mistrzostwa Europy, jest niezrozumiała. – Jadąc na ogólnopolską olimpiadę młodzieży jestem pewny, że Julia zdobyłaby złoty medal i tytuł mistrzyni Polski kadetek – dodaje. (kg)