Październik na promilach

Świdniccy policjanci postanowili rozszerzyć akcję „trzeźwy poranek” na inne dni. Kierowcy powinni się spodziewać kontroli trzeźwości na drogach powiatu przez cały październik. Już 1700 z nich przeszło w ostatnim czasie takie kontrole.
Mundurowi ze Świdnika ruszyli na wojnę z kierowcami jeżdżącymi na promilach. – Dotąd przeprowadzaliśmy akcje „trzeźwy poniedziałek”, teraz poszliśmy dalej rozszerzając te działania na cały październik – mówi st.asp. Magdalena Szczepanowska, oficer prasowy świdnickiej komendy. – Funkcjonariusze poprzez wzmożone kontrole uczestników ruchu drogowego pod kątem stanu ich trzeźwości oraz środków działających podobnie do alkoholu stawiają sobie za cel wyeliminowanie tych kierowców, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem zagrażają zdrowiu i życiu innych osób na drodze.

Od początku miesiąca z akcją świdnickich policjantów miało do czynienia już 1,7 tys. kierowców. Byli tacy, którzy siedli za kółko na „podwójnym gazie”. Jak informują policjanci, od początku października łącznie ujawniono dziesięciu nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich wpadł w miniony poniedziałek. Była to 23-letnia mieszkanka gm. Mełgiew, która zaledwie kilka miesięcy wcześniej odebrała prawo jazdy. Alkomat wykazał ponad 0,5 promila alkoholu w jej organizmie.
– W pierwszej chwili kobieta bagatelizowała fakt swojej nietrzeźwości, tłumacząc, ze nie ma czasu, bo się śpieszy do pracy – mówi st.asp. Magdalena Szczepanowska. (kal)