Peany dla Pegimeku

– Pracują dynamicznie i sprawnie. Po prostu robią dobrą robotę – chwalił na ostatniej sesji pracowników i zarząd Pegimeku radny Kazimierz Patrzała. Urzędnicy przyznają, że to efekt zmian, jakie ostatnio zaszły w spółce.

– Radny zazwyczaj kojarzy się z tym, że marudzi, narzeka i żąda czegoś od miejskich spółek – mówił na ostatniej sesji radny Kazimierz Patrzała (klub radnych burmistrza Jaksona). – A ja chciałem zauważyć, że od jakiegoś czasu w spółce Pegimek nastąpiło pobudzenie. Pierwszy raz w historii tej i poprzedniej kadencji nie musiałem dzwonić z prośbą o zrobienie porządku na osiedlu. Zakład porządkowy i utrzymania zieleni robi naprawdę dobrą robotę. Tak powinno się pracować – dynamicznie i sprawnie. Czy tam zmieniło się kierownictwo?

Tym retorycznym pytaniem radny Patrzała wywołał śmiech niektórych radnych. Jak wiadomo od jakiegoś czasu szefem miejskiej spółki jest Jerzy Irsak, były radny, który zastąpił na tym stanowisku Huberta Obrusiewicza.

– Taka jest prawda – przekonywał radny Patrzała. – Na cmentarzu też robią dobrą robotę. Nie jestem zwolennikiem chwalenia, ale jeśli ktoś robi coś dobrze, to należy od czasu do czasu pochwalić. Jako radny widzę, że ta spółka jest dobrze zarządzana.

Do słów radnego odniosła się Ewa Jankowska, sekretarz miasta.

– Dziękujemy za pochwały. Przekażemy je zarządowi. To, co państwo widzicie, to efekt wielu zmian, które zaszły w ostatnim czasie w naszych spółkach. Były to też zmiany personalne. Czasem państwo się denerwujecie, że te zmiany są częste i trudno powiedzieć, w jakim celu są robione.

Te cele widać właśnie dzisiaj. To są cele, które postawiliśmy sobie jakiś czas temu, ale efekty czasami są zauważalne po jakimś czasie, bo zmiany w zarządzie to potem są zmiany w spółce, a dopiero następnie widać efekty dobrej pracy – mówiła sekretarz i dodała, że spółka Pegimek bardzo szybko „odnalazła się” w dobie pandemii. Przeorganizowała się i oprócz swoich statutowych zadań zajęła się dezynfekcją przestrzeni publicznej, w tym placów zabaw w przedszkolach i obiektów przyszkolnych po to, aby one były bezpieczne. (w)