Pędziła na całego

Kara grzywny oraz ograniczenia lub nawet roku pozbawienia wolności grozi mieszkance powiatu świdnickiego, u której policja znalazła ponad sto litrów bimbru w butelkach, dziewięć 200-litrowych beczek z zacierem i instalację do produkcji samogonu.


W zeszłą środę policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdniku przeszukali jedną z posesji na terenie powiatu świdnickiego. Mieli podejrzenie, że wytwarzany jest tam bimber i to nie na potrzeby własne, ale na skalę niemal przemysłową. Trafili w dziesiątkę.

– Na miejscu funkcjonariusze znaleźli urządzenie w trakcie procesu destylacji, 26 pięciolitrowych szklanych pojemników z bezbarwnym płynem i dziewięć 200-litrowych beczek z tzw. zacierem – informuje świdnicka policja.

40-letnia właścicielka posesji została zatrzymana. Usłyszała zarzut nielegalnego wyrobu alkoholu etylowego, do czego się przyznała. Na poczet grożącej jej kary policjanci zabezpieczyli 2 tys. zł, a cały nielegalny towar i aparatura zostały zabezpieczone do badań. Po przesłuchaniu kobieta została zwolniona do domu. Grozi jej kara grzywny, ograniczenia wolności albo roku pozbawienia wolności. JN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here