Pętla na szyi, nóż w ręku…

58-latek z gminy Żółkiewka chciał odebrać sobie życie. Zdążył już zawiesić na drzewie sznur z pętlą, na wszelki wypadek miał też przy sobie nóż.

W czwartek wieczorem (16 września), dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie otrzymał zgłoszenie dotyczące 58-letniego mężczyzny, który na terenie gminy Żółkiewka zamierza odebrać sobie życie. – Jak wynikało ze zgłoszenia, mężczyzna znajduje się w kompleksie leśnym. Pełniący tego dnia służbę na stanowisku dowodzenia nadkomisarz Andrzej Kafarski natychmiast skontaktował się z sołtysem, który bardzo dobrze orientował się w terenie i pomógł ustalić, gdzie znajduje się desperat. Jednocześnie we wskazane miejsce skierował policjantów – mówi Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji.

Funkcjonariusze zdążyli w ostatniej chwili! 58-latek zdążył już powiesić na gałęzi sznur z pętlą, w ręku trzymał też nóż grożąc mundurowym, by nie podchodzili bo zrobi sobie krzywdę. – Policjanci błyskawicznie obezwładnili desperata i wezwali na miejsce służby medyczne. Jak się okazało, mieszkaniec gminy Żółkiewka w organizmie miał prawie 1,5 promila alkoholu – dodaje Babicz.

Policjanci ustalają, co spowodowało, że mężczyzna chciał się zabić. Przypominają jednocześnie, że z każdej, nawet najcięższej sytuacji jest jakieś wyjście.

– Jest wiele osób i instytucji, które udzielą nam natychmiastowej pomocy i pomogą znaleźć rozwiązanie problemów – podkreśla rzecznik krasnostawskiej policji.  (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here