Petycja Wirkowic Drugich zasadna

Rada powiatu krasnostawskiego uznała za zasadną petycję mieszkańców Wirkowic Drugich, którzy zwrócili się do starosty o wbudowanie przepustu pod drogą powiatową oraz wykopanie i udrożnienie rowów odpływowych. Nie wiadomo jednak, kiedy inwestycja zostanie zrealizowana, bo starostwo najpierw musi zlecić opracowanie projektu. Ponadto część kosztów będzie musiała pokryć gmina Izbica. To warunek powiatowych władz.

Jeszcze w sierpniu br. mieszkańcy Wirkowic Drugich w gminie Izbica napisali petycję do starosty Andrzeja Leńczuka. Chodziło im o częste zalewanie drogi powiatowej przebiegającej przez ich miejscowość podczas opadów deszczu. Mieszkańcy chcą, by starostwo wbudowało przepust pod drogą oraz wykopało i udrożniło rowy odpływowe. W petycji stwierdzili, że o problemie wielokrotnie informowali Zarząd Dróg Powiatowych w Krasnymstawie, ale reakcji nie było.

Sprawą najpierw zajęła się komisja skarg, wniosków i petycji rady powiatu krasnostawskiego, która uznała petycję za zasadną. Komisja stwierdziła, że realizacja oczekiwanej przez mieszkańców Wirkowic Drugich inwestycji rozwiąże problem. Najpierw jednak Zarząd Dróg Powiatowych musi zlecić opracowanie dokumentacji projektowej. Wykonanie prac będzie jednak możliwe pod warunkiem, że gmina Izbica wyrazi zgodę na partycypowanie w kosztach, co może nie być łatwe, bo ostatnio jej wójt Jerzy Lewczuk niechętnie dokładał się do powiatowych inwestycji.

Petycję za zasadną uznała też rada powiatu krasnostawskiego. Dwunastu radnych było za, od głosu wstrzymał się jedynie Leszek Janeczek. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here