Pewna wygrana Chełmianki

Drugie zwycięstwo w tym roku odniosła drużyna Chełmianki. Podopieczni Jana Konojackiego pewnie pokonali grającą w zamojskiej lidze okręgowej Omegę Stary Zamość 4:0 (0:0). W ostatnim przed inauguracją piłkarskiej wiosny sparingu młody zespół z Chełma w sobotę 29 lutego zagra z Lublinianką.

Mecz z Omegą odbył się na sztucznej płycie w Zamościu. Chełmianka od pierwszej minuty przejęła inicjatywę i szukała okazji do zdobycia gola. W pierwszej połowie było ich niewiele, a najlepszą zmarnował Volodymyr Hladkyy, który po minięciu obrońcy Omegi trafił z bliska w boczną siatkę. Po zmianie stron młoda drużyna trenera Jana Konojackiego zagrała wysokim pressingiem, zmuszając przeciwnika do popełniania wielu błędów.

Odbiór piłki na połowie rywala kończył się stwarzaniem dogodnych sytuacji strzeleckich, z których cztery zespół wykorzystał. Prowadzenie Chełmiance dał zawodnik testowany, popisując się celnym strzałem w długi róg zza pola karnego. Wynik podwyższył 17-letni Piotr Adamski, kończąc szybki kontratak. Trzecią bramkę zdobył znów zawodnik testowany, który popisał się pięknym uderzeniem z dystansu z rzutu wolnego. Wynik ustalił Dawid Lewkowicz, finalizując składną akcję.

ChKS CHEŁMIANKA – OMEGA STARY ZAMOŚĆ 4:0 (0:0)

Gole strzelili: zawodnik testowany w 61 i 87 min., Piotr Adamski w 82 min. i Dawid Lewkowicz w 90 min.

ChKS: Szymkowiak – Leśniak, Dobrzyński, Salewski, zawodnik testowany I, zawodnik testowany II, zawodnik testowany III, Grądz, Wójcicki, Dawid Kuśmierz, Hladkyy. Na zmiany wchodzili: zawodnik testowany IV, Adamski, Lewkowicz, J. Rak, Rzepecki, Dąbrowski.

Wszystko wskazuje na to, że przed rundą wiosenną Chełmianka dokona pięciu transferów. Zawodnicy, którzy będą grać w ekipie trenera Jana Konojackiego, do tej pory występowali na boiskach czwartej ligi i klasy okręgowej. Sprawa ich pozyskania rozstrzygnie się w ciągu najbliższych kilku dni.

Dobrze spisał się też zespół juniorów Chełmianki. Drużyna złożona z zawodników z rocznika 2002, 2003 i 2004 pokonała A-klasową Vojsławię Wojsławice 3:1. Gole zdobyli: Kacper Poźniak, Łukasz Kołaczkowski i Patryk Marczuk. (r)