Pewne zwycięstwo Chełmianki

Na dwa tygodnie przed inauguracją piłkarskiej wiosny trzecioligowa Chełmianka pokonała w meczu kontrolnym Świdniczankę Świdnik Mały 4:2 (2:1). Gole dla podopiecznych Tomasza Złomańczuka strzelili: Piotr Piekarski, Paweł Myśliwiecki, Krystian Wójcik i Ezana Kahsay.

Świdniczanka Świdnik Mały to czołowy zespół czwartej ligi grupy drugiej i w opinii wielu kandydat numer jeden do awansu do trzeciej ligi. Na tle wymagającego rywala Chełmianka zaprezentowała się z dobrej strony i przez zdecydowaną większość meczu miała przewagę. Stworzyła sobie też więcej okazji do zdobycia bramki, z których cztery zamieniła na gole. Do przerwy chełmianie prowadzili już 2:0, ale w ostatniej minucie przeciwnik zdobył kontaktowego gola.

W drugiej połowie zespół trenera Tomasza Złomańczuka podwyższył rezultat na 4:1 i znów w ostatniej akcji mecz stracił bramkę. Chełmianie muszą zatem popracować jeszcze nad zachowaniem koncentracji do ostatniego gwizdka sędziego. Cieszy natomiast coraz lepsza forma, co pokazuje, że wykonana w okresie przygotowawczym praca nie idzie na marne. W ostatnim sparingu przed pierwszym ligowym meczem z Wólczanką w Wólce Pełkińskiej Chełmianka zagra z rezerwami Motoru Lublin.

W spotkaniu ze Świdniczanką drużyna z Chełma wystąpiła w składzie: Chełmianka: Długosz – Skoczylas, Wołos, Duda, Budzyński, Giletycz, Piekarski, Bonin, Myśliwiecki, zawodnik testowany, Czułowski. Na zmiany od 46 min weszli: Ciołek, Brzozowski, Kanarek, Janiszek, Wiatrak, Bendara, Dziubiński, Wojcik, Kahsay. (d)