Pewne zwycięstwo Startu

START KRASNYSTAW – POM ISKRA PIOTROWICE 3:0 (1:0)
1:0 – Czarniecki (43), 2:0 – Welman (47), 3:0 – Skiba (81).


START: Janiak – Piwko (60 Aliba Lando), Kożuchowski, Saj, Czarniecki, Denkiewicz, Welman (73 Lenard), Florek, Ciechan (85 Knap), D. Sołdecki, Skiba (82 J. Sołdecki).

Po remisowym spotkaniu z Gromem Różaniec, w którym to podopieczni Marka Kwietnia spisali się poniżej oczekiwań, w kolejnym ligowym starciu z POM Iskra Piotrowice piłkarze z Krasnegostawu nie pozostawili rywalowi żadnych złudzeń, kto jest lepszy.

Sobotni mecz był bez historii. Start od pierwszej do ostatniej minuty kontrolował jego przebieg. – POM przyjechał do Krasnegostawu z nadzieją, że wywalczy jeden punkt, albo wyprowadzi jakąś kontrę, strzeli gola, później zamuruje bramkę i będzie grał na wynik. Widać to było po poczynaniach przeciwnika, który nie chciał grać w piłkę, a jedynie przeszkadzać – opowiada Marek Kwiecień, trener Startu. – O losach meczu zadecydowała końcówka pierwszej połowy i początek drugiej. Przed zejściem do szatni na przerwę zdobyliśmy prowadzenie, a tuż po rozpoczęciu drugiej części gry, podwyższyliśmy wynik. Mając dwubramkową przewagę, graliśmy bardzo spokojnie, kontrolowaliśmy mecz, nie dając przeciwnikowi rozwinąć skrzydeł. W zasadzie POM nie stworzył ani jednej stuprocentowej sytuacji do zdobycia gola – podkreśla szkoleniowiec Startu.

Gospodarze z kolei w 81 min. ustalili wynik spotkania, a na listę strzelców wpisał się Dominik Skiba. – Wygraliśmy w pełni zasłużenie. Mogliśmy strzelić jeszcze jednego gola, ale też trzeba przyznać, że w tym meczu nie stworzyliśmy sobie zbyt wielu okazji. To, co mogliśmy wykorzystać, zamieniliśmy na bramki. Byliśmy skuteczni, dopisujemy trzy punkty i czekamy już na wyjazdowe starcie z Gryfem Gmina Zamość – dodaje trener Kwiecień. (d)