„Piątka” zaprasza na łyżwy

Lodowisko przy Szkole Podstawowej nr 5 będzie czynne do czasu, kiedy pozwoli na to pogoda. Po feriach obowiązuję jednak wyższe ceny wejściówek.


Ślizgawkę uruchomiono przed feriami, w czasie których cieszyła się sporym zainteresowaniem – Prawie każdego dnia z lodowisko korzystało po kilkudziesięciu łyżwiarzy zarówno ze Świdnika, jak też z terenu powiatu. Było bezpiecznie i nie odnotowaliśmy żadnych przykrych incydentów – mówi Tomasz Szydło, dyrektor SP nr 5 w Świdniku. – Lodowisko będzie czynne do czasu, kiedy temperatury będą utrzymywać się w okolicach zera, czyli przy sprzyjających okolicznościach nawet do połowy marca. Jeśli jednak zrobi się cieplej, lodowisko zamkniemy, a orlik udostępnimy piłkarzom – dodaje Szydło.

Od ubiegłego tygodnia obowiązują nowe, wyższe ceny biletów – 4 zł dla uczniów i 6 zł dla dorosłych. Osoby z kartą rodzina 3+ zapłacą 2 zł. Za wypożyczenie łyżew dzieci zapłacą 4 zł, a dorośli 6 zł. Istnieje również możliwość wynajęcia całej tafli – koszt, to 250 zł za godzinę. W soboty i niedziele lodowisko czynne jest od 12.00 do 20.00, a w dni powszednie od 14 do 20.00. JN