Pięć medali karateków

Najstarsze miasto w Polsce – Kalisz, gościło najlepszych zawodników z kraju na mistrzostwach Polski juniorów karate kyokushin. Pięć medali przywiozła z imprezy ekipa Klubu Kyokushinkan Karate Do w Chełmie.

Kalisz gościł 205 zawodników z 33 klubów reprezentujących Polską Federację Karate Kyokushin oraz Shinkyokushin. Turniej rozegrany został w dwóch konkurencjach: kata (układy technik) i kumite (walce sportowej karate). Świetny występ odnotowali zawodnicy Klubu Kyokushinkan Karate Do w Chełmie. Podopieczni Marcina Żylińskiego rywalizowali w konkurencji kumite i z grona dziewięcioosobowej reprezentacji pięcioro z nich stanęło na podium.

Miejsca medalowe zajęli: 1. Oliwia Ceglińska w kat. 15-16 lat do 55kg, 2. Klaudia Wójtowicz w kat 13-14 lat do 67kg, 2. Julia Kuźnar w kat 11-12 lat do 47 kg, 3. Kacper Kuźnar w kat 13-14 lat do 57 kg, 3. Wiktoria Maceńko w kat 15-16 lat do 65. Poza podium znaleźli się: Jakub Maceńko, Michał Fornal, Martyna Fornal i Michał Iwańczuk. Jednym z sędziów turnieju był reprezentujący klub z Chełma – Paweł Najda. (kg)