Pięć medali zapaśniczek Cementu Gryfa w Karlinie

Trzy złote, srebrny i brązowy medal wywalczyły reprezentantki Cementu Gryfa Chełm w I Pucharze Polski Kadetek oraz Turnieju Nadziei Olimpijskich Juniorek w zapasach, rozgrywanych od piątku do niedzieli w Karlinie.

W młodszej grupie złoto w kat. 65 kg zdobyła Marta Gajowniczek, a srebro w kat. 61 kg Anna Kamola. Trzy zawodniczki: Nikola Silniewicz (43 kg), Oliwia Ożarowska (53 kg) i Natalia Małek (69 kg) kończyły pucharowe zmagania na piątej pozycji, przegrywając walki o brąz.

W starszej grupie po złoto sięgnęły Olha Padoszyk (62 kg) i Alicja Nowosad (65 kg), a po brąz Monika Dadas (55 kg). Piąte miejsce zajęła Wiktoria Kamela (62 kg).

W klasyfikacji punktowej turnieju juniorek najlepsza okazała się reprezentacja Polski, w składzie której walczyły trzy chełmianki (W. Kamela, O. Padoszyk i A. Nowosad). W grupie kadetek Cement Gryf uplasował się na 3. miejscu. (bas)