Pięć obietnic burmistrza

„500+”, „300+”, „Mieszkanie+” to flagowe programy obecnego rządu. Swoje „5+” dla Świdnika ma także burmistrz Waldemar Jakson. Pięciu filarom programu przyświeca jeden wspólny cel: podnosić jakość życia w mieście.


– Nowoczesne, bogate, przyjazne mieszkańcom i dynamicznie rozwijające się miasto – o taki Świdnik zabiegam każdego dnia – mówi burmistrz Świdnika Waldemar Jakson, który w nadchodzących wyborach zmierzy się z dwoma kontrkandydatami. – Razem z moim współpracownikami i radnymi tworzymy doświadczoną i sprawdzoną drużynę. Udowodniłem, że potrafię skutecznie zarządzać miastem i dobrze dbać o wspólne dobro nas wszystkich, mieszkańców Świdnika.

O założeniach swojego programu wyborczego burmistrz mówił podczas konwencji, która odbyła się w niedzielę, 7 października. W trakcie spotkanie podsumowywał to, co miastu udało się zrobić w ciągu mijającej kadencji. Mówił również o planach na przyszłość.

– Fakty są takie, że jesteśmy jednym z najbogatszych miast w regionie. Mamy jeden z najwyższych współczynników dynamiki budownictwa porównywalny z Lublinem. Zajmujemy trzecie miejsce w województwie – po Lublinie i Zamościu – w ilości pozyskanych dofinansowań z UE (ponad 100 projektów wartych prawie 350 mln zł). Przejęliśmy zadłużony klub sportowy Avia, w którym dziś trenuje ponad 750 dzieci. To dwa razy więcej niż wcześniej. Zadbaliśmy o najlepsze warunki dla rozwoju naszych sportowców, zbudowaliśmy nowoczesny stadion, przy wszystkich miejskich szkołach powstały orliki, bieżnie i inna zróżnicowana infrastruktura sportowa – wyliczał burmistrz.

W trakcie konwencji burmistrz przedstawił swój program „5+” dla Świdnika. Składają się na niego najważniejsze zadanie, które – jeśli wygra wybory na burmistrza – zobowiązuje się wypełnić. Są to kolejno: inwestycje drogowe i sportowe, wyższa jakość życia dla starszych i młodszych mieszkańców, lepsza komunikacja miejska, konkretna pomoc dla przedsiębiorców oraz nowoczesne pielęgnowanie tożsamości miasta.

– Rozpoczęliśmy największe inwestycje w dziejach naszego miasta. Nigdy wcześniej budowaliśmy w naszym mieście na taką skalę. Budujemy ulicę Kusocińskiego, która połączy Świdnik z ekspresową S17, tworzymy nowoczesne centrum sportowo-rekreacyjnego przy ulicy Fabrycznej z kortami, basenami i halą sportową, układamy kolektor deszczowy, który zapewni mieszkańcom bezpieczeństwo, zakończy problem zalewania pewnych obszarów miasta, ale też stanowi ogromy potencjał dla rozwoju Świdnika, remontujemy plac Konstytucji 3 maja – wizytówka naszego miasta wypięknieje jeszcze w tym roku – mówi Jakson.

Burmistrz deklaruje, że ma nowe pomysły na to, jak zmieniać Świdnik na lepsze. W planach jest m.in. rozbudowa miejskiej sieci przedszkoli i żłobków. Jako pierwszy powstanie żłobek dla 150 maluchów przy ul. Klonowej. Niebawem ukończony zostanie również oddział przedszkolny przy SP nr 5. W. Jakson zapowiada również, że zwiększy się możliwość załatwiana urzędowych spraw przez internet. Przygotował również warte 2 mln zł programy dla seniorów. Wśród nich są m.in. mobilne usługi opiekuńcze czy bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego.

– Uruchamiamy program Mieszkanie Plus – mówi burmistrz. – Jesteśmy w trakcie projektowania mieszkań dla ponad 100 rodzin. Zamierzam również rozwiązać problem dróg gruntowych w Świdniku. Wszystkie zyskają dobrą, trwałą nawierzchnię. Wykorzystam metodę betonu wałowanego. Jeszcze w tym roku utwardzona zostanie ul. Gospodarcza oraz Fiołkowa.

W. Jakson zapowiada również wsparcie dla przedsiębiorców. Z myślą o nich miasto przystąpiło do programu wspierającego rozwój startupów. 150 przedsiębiorców z branży informatycznej, medycznej i energetycznej ma szansę otrzymać nawet 800 tys. zł dofinansowania na rozwój swojego biznesu.

– Świdnik to nasza duma. Każdego dnia z radością patrzę, jak miasto zmienia się na lepsze, zmienia dzięki nam wszystkim. Proszę o zaufanie i wsparcie i zapraszam do współpracy wszystkich, którzy noszą w sercu nasze miasto. Świdnik to nasz dom. Razem możemy zmieniać go na lepsze – mówi burmistrz. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here