Pięćdziesiąt trzy dni karnawału

Właśnie rozpoczął się karnawał. W tym roku czas zabawy, balów i świętowania będzie wyjątkowo długi, bo potrwa aż do 28 lutego. W tym czasie na lublinian czeka naprawdę niemało atrakcji. Oto niektóre z nich.
12 stycznia od godz. 18.00. będzie można zobaczyć noworoczny koncert karnawałowy w Domu Kultury przy ul. Wallenroda 4a. Koncert jest organizowany przez Lubelski Uniwersytet Drugiego Wieku. Wystąpią: Zespół Pasjonata pod dyrekcją Aliny Famares i Zespół Społecznego Ogniska Baletowego pod dyrekcją Aliny Kowalczyk. Wstęp wolny.
14 stycznia od godziny 22.00 na bal karnawałowy do białego rana zaprasza klub Czekolada przy ul. Narutowicza. Wstęp – 15 zł. Do 23.00 wejście jest za darmo z listą Facebook. Panie od lat 18, panowie od 21. Na wejściu obowiązuje selekcja gości.
W Lawendowym Dworku (Krochmalna 13c) będzie można bawić się 11 lutego od 20.00 na balu karnawałowym, zorganizowanym przez Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KMP w Lublinie. Koszt imprezy to 160 zł od pary (członkowie ZT NSZZP), dla pozostałych – 260 zł. W cenie są dania gorące, przystawki, zimne i gorące napije, ciasto oraz alkohol. Oprawę muzyczną zapewni zespół Agnes.
Z kolei Restauracja Bosman przy ul. Krężnickiej 6 zaprasza na bal karnawałowy, który odbędzie się 25 lutego od godziny 20. Do dyspozycji gości jest duża sala bankietowa z eleganckim wystrojem, taras, parking i ogród. Atutem lokalu jest ponad 20-letnie doświadczenie w organizowaniu takich imprez. Bal jest organizowany przy pomocy grupy muzycznej Mayday. Cena to 100 zł od osoby.
Dla osób, które nie lubią przebieranek i typowych potańcówek, Klub 30 przy ul. Jasnej przygotował ofertę dwóch koncertów. W czwartek 2 lutego zagra Luxtorpeda. Wejście 39 zł, w dniu koncertu 45 zł. W tym samym klubie 5 lutego będzie można posłuchać Agnieszki Chylińskiej. Bilety w cenie od 69 zł do 119 zł.
Oprócz tego na XXIII Charytatywny Bal Młodych zaprasza Archidiecezja Lubelska. Odbędzie się on 18 lutego w Hali MOSiR. W tym roku bal będzie w stylu „Srebne Gody-wesele”. Informacje dotyczące ceny biletu będą podane kilka dni przed balem na stronie wydarzenia.
Najmłodsi także będą mogli wybrać bal karnawałowy dla siebie. 26 lutego imprezę dla maluchów zorganizuje Casa de la Danza – Dąbscy Dance Studiu (Frezerów 3). Zabawa potrwa od 16.00 do 19.00. Bal przebierańców kosztuje 15 zł od osoby. W cenie są animacje, nauka tańca i słodki poczęstunek.
Ten sam lokal zorganizuje także Szalony Bal Przebierańców dla dorosłych. 25 lutego o godzinie 21 organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych. Wstęp – 15 zł. Najlepszy damski i męski kostium zostaną nagrodzone. W trakcie imprezy jest przewidziana nauka „dziwnego tańca”. Alkohol we własnym zakresie. Zabawa będzie przy muzyce latynoskiej, polskiej i najnowszych przebojach.
Joanna Niećko