Piękne samochody w obiektywie

fot. Michał Mishka Staniszewski

Wspaniałe samochody i piękna pogoda – za nami 1 FotoSpot Włodawski. Impreza zorganizowana 2 maja przez MOTO Włodawa i Fast Night Włodawa przyciągnęła mnóstwo kierowców z całego regionu.

Idea FotoSpotu jest prosta. Wyznacza się miejsca, przez które przejeżdżają kierowcy, a wzdłuż trasy ustawiają się fotografowie, reporterzy i filmowcy, który uwieczniają przejazd. Tłem dla włodawskiego FotoSpotu był pałac w Różance i ul. Kościelna we Włodawie. – Pomysł na takie wydarzenie zrodził się w Radomiu dzięki grupie Radomskie Klasyki i odniósł wielki sukces – mówi Jacek Wawryszuk, jeden z organizatorów pierwszego włodawskiego FotoSpotu.

– Pomyśleliśmy więc o przeniesieniu takiego wydarzenia na nasz lokalny, włodawski grunt. Mamy u siebie mocną grupę motomaniaków z CARS CLUB, a przez epidemię Covid-19 nie możemy rozpocząć normalnie sezonu motoryzacyjnego 2020. Jest to więc idealna alternatywa z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Każdy stosował się do ustalonych wcześniej zasad niegrupowania i wychodzenia z aut. Impreza w całości polegała na przejeździe przez wyznaczone destynacje.

Na trasie stali fotografowie i filmowcy, którzy nie tylko uwiecznili FotoSpot, ale też przy okazji pokazali piękno powiatu włodawskiego i samej Włodawy w szerokim świecie. Impreza była bardzo udana. Przyznam, że ilość jej uczestników przerosła nasze najśmielsze oczekiwania.

To pokazuje, jak wielka jest potrzeba organizacji podobnych wydarzeń, które pewnie wkrótce znowu się pojawią. Plany już jakieś mamy, chęci też są, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by w przyszłości powrócić do podobnych idei – dodaje Wawryszuk. (bm)