Piękno powiatu zatrzymali w kadrze

„Patrz oczyma, fotografuj sercem” – tak brzmiało hasło przewodnie tegorocznej, drugiej już, edycji konkursu fotograficznego, który wspólnie z Miejsko-Powiatową Biblioteką Publiczną im. A. Kamieńskiej zorganizowało Starostwo Powiatowe w Świdniku.


W tym roku do konkursu zgłosiło się 29 amatorów filmu i fotografii, a wśród nadesłanych prac znalazły się ujęcia portretowe, a także bardzo ciekawe zdjęcia i filmy reportażowe.

Rozstrzygnięcie konkursu, połączone z wernisażem nagrodzonych prac, miało miejsce w M-PBP w Świdniku. Jury, w skład którego weszli: Aneta Wysmulska-Pawlaczyk, Mariusz Kiryła i Krzysztof Lamch, nie miało łatwego zadania, ale po długich obradach, w końcu wyłoniło zwycięzców.

W kategorii fotografia pierwsze miejsce otrzymał Marek Wysokiński za zdjęcie pt. „Rumiankowo”, a miejsce trzecie ex aequo: Bożena Wysokińska (zdjęcie pt. „Osty”) i Maciej Kuchta (zdjęcie „Kościół parafialny w Trawnikach”). Wyróżnienia trafiły do Wojciecha Grabowskiego, Zbigniewa Wiechnika i Ireneusza Wnuka. W kategorii film wyróżnienie otrzymał Grzegorz Król (film pt. „Powiat Świdnicki w kadrze”).

Nagrody zwycięzcom wręczył starosta Łukasz Reszka oraz członek zarządu powiatu świdnickiego Radosław Brzózka. Wernisażowi towarzyszył też występ utalentowanego Andrzeja Daniluka z Ogniska Muzycznego w Świdniku, który wykonał cztery utwory Chopina. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here