Piękny gest, który nic nie kosztuje. Oni czekają na twój 1 procent

Podopieczni chełmskiego stowarzyszenia „Przytulisko” liczą na naszą pomoc. Możemy ją okazać w bardzo prosty sposób, przekazując 1 procent swojego podatku podczas rocznego rozliczenia z fiskusem.
Nie musisz podejmować wielkich trudów czy wyrzeczeń, by pomóc innym. Wystarczy drobny gest, który choć nic nie kosztuje, wcale nie jest pusty. – Wręcz przeciwnie. Pomaga ratować chorych i słabszych – przekonuje Marian Lackowski, prezes Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Potrzebujących „Przytulisko” w Chełmie i apeluje do tych, którzy jeszcze nie złożyli zeznania podatkowego za 2016 roku o przekazanie 1 procenta swojego podatku dla podopiecznych Stowarzyszenia. Przypominamy ich historie:

MARTA LEWIŃSKA

Mieszkanka Chełma. Sześć lat temu tętniak mózgu odebrał jej zdolność chodzenia i mówienia. Dziś, mimo niedowładu prawej części ciała, samotnie wychowuje 10-letnią córkę. Wymaga ciągłej rehabilitacji. Potrzebuje remontu mieszkania – niewielkiej kawalerki nieprzystosowanej do potrzeb osoby niepełnosprawnej.
KRS 0000465707
z dopiskiem dla Marty Lewińskiej

STANISŁAW JASZCZUK

Mimo że kilka lat temu stracił obie nogi, uśmiech nie schodzi mu z twarzy. – Nie można się załamywać. Trzeba być silnym i cierpliwym. Przecież są tacy, co mają gorzej – mówi Stanisław Jaszczuk z Brzeźna. Teraz ma szanse uzyskać dofinansowanie zakupu protez. Problem w tym, że nie stać go na udział własny. Nie posiada żadnych świadczeń oprócz zasiłku pielęgnacyjnego w wysokości ok. 600 zł.
KRS 0000465707
z dopiskiem dla Stanisława Jaszczuka

MAGDALENA NADOLSKA

36-letnia mieszkanka Chełma, matka dwójki małych dzieci. Od 4 lat cierpi na SLA- stwardnienie zanikowe boczne. Bardzo potrzebuje środków finansowych na kontynuację leczenia, które rozpoczęła w Chinach.
KRS 0000465707
z dopiskiem dla Magdaleny Nadolskiej

BARTŁOMIEJ PRĄCZKO

Na co dzień pomaga innym. Teraz to on potrzebuje pomocy. Dzielnicowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. Ojciec 6-letniego synka. Od blisko roku zmaga się z poważną chorobą nowotworową.
KRS 0000465707
z dopiskiem dla Bartka Prączko

W Chełmie każdego roku przybywa podatników, którzy przekazują 1 proc. swojego podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego. W ubiegłym roku chełmianie wsparli różne organizacje kwotą 1 260 544 zł. (opr. mg)