Pieniądze dla KDK

Krasnostawski Dom Kultury otrzymał dotację z ministerstwa kultury na zakup wyposażenia do sali widowiskowej i instrumentów muzycznych.

Dofinansowanie w wysokości 41 tys. zł pochodzi ze środków ministra kultury i dziedzictwa narodowego w ramach funduszu promocji kultury z programu „Infrastruktura domów kultury”. – Realizacja zadania przyczyni się do zwiększenia funkcjonalności siedziby KDK, poprawy wizerunku instytucji i stworzenia narzędzi potrzebnych do pozyskania nowych uczestników prowadzonej przez nią działalności kulturalnej i edukacyjnej – mówi Damian Kozyrski, dyrektor KDK.

– Poczynione inwestycje mają w szczególności przyciągnąć nowych odbiorców interesujących się muzyką pod postacią koncertów, jak i nauki gry na instrumentach. Stworzą również nowe możliwości dostosowania oferty jednostki pod względem jakościowym, cenowym, czasowym i artystycznym do potrzeb mieszkańców Krasnegostawu i okolic – dodaje.

W ramach programu do KDK trafi: fortepian cyfrowy, parawan akustyczny, mikser audio, kolumny głośnikowe oraz zestawy do komunikacji scenicznej. Planuje się też naprawę foteli kinowych. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here