Pieniędzy przydałoby się więcej

Przeznaczenie rezerwy celowej było jednym z tematów omawianych podczas ostatniego posiedzenia Rady Dzielnicy Bronowice

Zaledwie dwie spośród dwudziestu siedmiu rad dzielnic w Lublinie nie wykorzystały w pełni środków z rezerwy celowej w 2020 roku. Reszta bez problemów wydała po 150 tysięcy, które miały do dyspozycji.


– Potrzeby na dzielnicy są tak wielkie, że gdybyśmy mieli do wykorzystania kwotę dwa czy nawet trzy razy większą to też byśmy dali radę – mówi Andrzej Szyszko, przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy Bronowice i jednym tchem wylicza inwestycje, które udało się zrealizować na dzielnicy: m.in. remont ciągu pieszego na odcinku od ul. Pogodnej do Jesiennej za 80 tys., remont Firlejowskiej za 23,5 tys., oświetlenie ciągu pieszego przy Szkole Podstawowej nr 33 na Pogodnej i Łabędziej za 40 tys.

Problemu z wydaniem rezerwy nie miało 25 spośród 27 rad dzielnic. – Nierozdysponowane środki w łącznej wysokości 7 500 zł (0,19% łącznej wysokości rezerwy celowej) pozostały jedynie w dyspozycji Rady Dzielnicy Hajdów-Zadębie, która dokonała rozdysponowania środków w wysokości 146 500 zł oraz Rady Dzielnicy Stare Miasto, która rozdysponowała środki w wysokości 146 000 zł – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego ratusza. W tym roku rezerwa celowa na zadania zgłaszane przez jednostki pomocnicze miasta zaplanowana w budżecie Lublina w porównaniu z ubiegłym nie uległa zmianie i wynosi 4 050 000 zł, czyli po 150 tys. zł na każdą z 27 dzielnic.BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here