Pierwsza łopata wbita

Symbolicznego wbicia pierwszej łopaty dokonali włodarze starostwa, dyrekcja SOSW i uczniowie ośrodka

W Dniu Dziecka, symbolicznym wbiciem łopaty na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego rozpoczęto rozbudowę placówki. Nowa część szkoły ma być gotowa w przyszłym roku.


Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Świdniku mieści się przy ul. Norwida 4, w przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych budynku z połowy ubiegłego wieku. Od lat Starostwo Powiatowe w Świdniku, które jest organem prowadzącym placówkę, szukało pomysłu, jak sfinansować tak potrzebne przedsięwzięcie, jakim jest rozbudowa ośrodka.

W tym roku władzom powiatu udało się pozyskać środki na ten cel z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Mowa o kwocie 4 mln zł, która w całości pokryje koszty przebudowy. Dodatkowo postępowanie przetargowe przyniosło oszczędności, które zostaną wykorzystane na doposażenie placówki.

– Cieszę się, że dziś, po 30 latach funkcjonowania ośrodka mamy okazję rozpocząć jedną z naszych najważniejszych inwestycji w obszarze oświaty – mówił Łukasz Reszka, starosta świdnicki. – Chcemy, by rozwój placówki szedł w parze z maksymalnym wykorzystaniem drzemiącego w jego kadrze potencjału.

– Ta rozbudowa jest nam bardzo potrzebna. Od kilku lat obserwujemy coraz większe zainteresowanie naszym ośrodkiem. W tym roku szkolnym, z oferty korzysta ponad 100 dzieci. Cieszy nas, że zaufali nam w szczególności rodzice najmłodszych dzieci – podkreślała Elżbieta Krupa, dyrektor SOSW.

Placówka zostanie rozbudowana w kierunku południowym. Powstanie sala gimnastyczna o pow. ok. 130 mkw. wraz z zapleczem sanitarno-magazynowym, pomieszczenia socjalne dla kadry oraz sale, z których korzystać będą przede wszystkim najmłodsi podopieczni placówki.

W nowej części ośrodka, oprócz sali gimnastycznej, ulokowanie zostanie przedszkole, sale dla klas 1-3 i pomieszczenia do wczesnego wspomagania. W sumie placówka powiększy się o 500 mkw. Inwestycja ma zakończyć się w przyszłym roku. Jej wykonawcą jest forma Media-Bud Marcin Chocyk z Lublina, a koszt rozbudowy to 3,2 mln zł. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here