Pierwsza porażka u siebie

Pierwszej porażki u siebie doznali siatkarze drugoligowego zespołu Arki Tempo Chełm. Podopieczni Sławomira Czarneckiego przegrali z Extransem Sędziszów Małopolski 1:3, mimo że pierwszą partię rozstrzygnęli na swoją korzyść. Chełmski zespół na swoim koncie ma pięć wygranych i dwie przegrane.

Początek nie zapowiadał porażki gospodarzy sobotniego spotkania. Pierwszą partię chełmianie wygrali do osiemnastu, a kluczem do zwycięstwa była dobra zagrywka. Rywal miał problem z jej przyjęciem i rozegraniem skutecznego ataku. W drugiej partii Arka/Tempo prowadziła już 10:2 i wydawało się, że siatkarze Extransu nie są w stanie nic już zdziałać.

A jednak, w siatkówce tak wysokie prowadzenie nie oznacza wygranej w secie. Goście wzięli się do pracy, zaczęli popełniać mniej błędów i konsekwentnie gonili wynik. Ostatecznie zwyciężyli w tej partii do 23. I kto wie, czy to nie był decydujący moment w tym pojedynku. Trzeciego seta zespół z Sędziszowa Małopolskiego zwyciężył zdecydowanie do 11. W czwartym miejscowi próbowali doprowadzić do tie-breaku, walczyli dzielnie, ale ostatnie słowo należało do ich rywali, którzy cały mecz wygrali 3:1 (18:25, 25:23, 25:11, 25:22).

Mimo przegranej drużyna Arki/Tempo utrzymała prowadzenie w tabeli. W kolejnym spotkaniu w najbliższą sobotę 21 listopada zmierzy się na wyjeździe z silniejszymi od Extransu, Karpatami Krosno.

Oto wyniki pozostałych spotkań: MOSiR Jasło – Hutnik-Wanda Kraków 3:1 (25:22, 22:25, 25:18, 25:19), Błękitni Ropczyce – Karpaty Krosno 0:3 (22:25, 24:26, 21:25), AKS V LO Rzeszów – KKS Kozienice 1:3 (22:25, 19:25, 25:17, 19:25), GKPS Gorlice – Sparta Kraków 0:3 (23:25, 19:25, 20:25). Mecz zaległy: Sparta Kraków – Błękitni Ropczyce 2:3 (25:21, 25:21, 26:28, 27:29, 13:15). (r)

1. Arka Tempo Chełm 7 16 18-6 561-457
2. MKS MOSiR Jasło 5 15 15-3 435-377
3. Karpaty Krosno 7 15 17-6 556-487
4. Enea KKS Kozienice 4 12 12-3 368-310
5. Extrans Sędziszów Małopolski 6 9 9-10 443-424
6. KS Błękitni Ropczyce 5 8 9-8 382-385
7. KS Hutnik-Wanda Kraków 7 5 8-17 515-579
8. AKS V LO Rzeszów 7 5 7-17 498-555