Pierwsza sesja Rady Gminy Chełm

We wtorek 20 listopada odbyła się pierwsza sesja Rady Gminy Chełm VIII kadencji wyłonionej w wyborach z 21 października. Porządek pierwszego posiedzenia zawierał: wręczenie decyzji o wyborze na radnego z rąk Przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej – Sławomira Zawiślaka, wybór przewodniczącego i wiceprzewodniczących oraz ślubowanie radnych i wójta.

Rada obradowała w pełnym składzie, a na przewodniczącego radni wybrali – Artura Kubackiego – który funkcję przewodniczącego pełnił już w poprzedniej kadencji. Rada Gminy Chełm posiada dwóch wiceprzewodniczących, na te funkcje wybrani zostali Aleksander Kowalczyk i Andrzej Oleksiejuk.

Po zaprzysiężeniu radnych i dokonanych wyborach na przewodniczącego i wiceprzewodniczących – po otrzymaniu zaświadczenia o wyborze – ślubowanie przed radą złożył wójt Gminy Chełm – Wiesław Kociuba. W skład rady weszło 12 radnych z KWW Wiesława Kociuby, dwóch radnych startowało ze swoich komitetów i jeden z KWW Gmina Wszystkich Mieszkańców.

Skład VIII kadencji Rady Gminy Chełm:

Przewodniczący – KUBACKI Artur (Depułtycze Królewskie, Depułtycze Królewskie-Kolonia, Nowe Depułtycze, Stare Depułtycze, Wojniaki)
Wiceprzewodniczący – KOWALCZYK Aleksander (Nowiny, Okszów-Kolonia, Wólka Czułczycka, Zarzecze)
Wiceprzewodniczący – OLEKSIEJUK Andrzej Grzegorz (Horodyszcze, Horodyszcze-Kolonia)

Radni:

CHYBIAK Marek (Pokrówka: ul. Gminna 25, od 25a do 25i, 27, 29, 31, 33, 35, 37, 39, 41, 43 i od nr 45 – do ostatniego numeru ulicy; ul. Łąkowa, ul. Spokojna, ul. Sportowa, ul. Wiosenna)

DZIECHCIARUK Krzysztof – (Okszów, Stańków)

GRZYWNA Marcin – (Rudka, Zawadówka)

JAGNICKI Andrzej – (Strupin Duży, Strupin Łanowy, Strupin Mały)

JAROCKI Lucjan – (Krzywice, Krzywice-Kolonia, Rożdżałów, Rożdżałów-Kolonia)

KIEŁEK Dariusz – (Ochoża-Kolonia, Parypse, Staw)

LEWIŃSKI Andrzej – (Antonin, Koza-Gotówka, Srebrzyszcze)

SAWICKI Michał – (Henrysin, Józefin, Nowosiółki, Nowosiółki-Kolonia, Stołpie, Tytusin)

SMOLIRA Zbigniew – (Ludwinów, Uher, Weremowice, Zagroda)

STAŃKOWSKI Janusz Andrzej – (Pokrówka: ul. Bazylany; ul. Gminna od nr 1 do nr 24 i nr 26, 28, 28a, 28b, 30, 32, 34, 36, 38, 40, 42, 44, 44a, 44b; ul. Cicha; ul. Jarzębinowa; ul. Łanowa; ul. Majdańska; ul. Majowa; ul. Modra; ul. Mostowa; ul. Wesoła; ul. Zielona)

SZACHOŃ Tadeusz – (Janów, Podgórze)

WNUK-GREGORCZYK Iwona – (Żółtańce, Żółtańce-Kolonia)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here