Pierwsza śmierć z koronawirusem w tle

W krasnostawskim szpitalu zmarł 67-letni mieszkaniec gminy Żółkiewka, u którego zdiagnozowano obecność wirusa Sars Cov 2. Udało się nam ustalić, że cierpiał też na raka płuc.

Na początku ubiegłego tygodnia zmarł pierwszy mieszkaniec powiatu krasnostawskiego, u którego test wykazał obecność koronawiurusa. To 67-letni mieszkaniec gminy Żółkiewka. Mężczyzna cierpiał też na inną poważną chorobę. – Miał nieoperacyjnego raka płuc – zauważa Jacek Lis, wójt gminy Żółkiewka. – Oczywiście dla wszystkich jest to przykra informacja, współczujemy rodzinie zmarłego. Ważne jest jednak to, że u nikogo z bliskich 67-latka nie stwierdzono koronawirusa – dodaje wójt.

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną oraz mając na uwadze ochronę zdrowia i życia mieszkańców gminy Żółkiewka, pracowników urzędu gminy i jednostek podległych, wójt Lis podjął decyzję o ograniczeniu pracy urzędu i jednostek mu podległych poprzez: ograniczenie działalności urzędu w zakresie obsługi interesantów do wykonywania wyłącznie zadań niezbędnych dla obywateli, ograniczenie działalności urzędu w zakresie obsługi interesantów do przyjmowania po jednej osobie zaopatrzonej w środki ochrony osobistej (maseczki, przyłbice, itp.), bez osób towarzyszących, z dezynfekcją rąk przy wejściu do budynku urzędu.

– Załatwianie niezbędnych spraw prosimy zgłaszać telefonicznie przez sekretariat lub stosowny referat urzędu – czytamy w komunikacie urzędu gminy Żółkiewka. Załatwianie spraw może się odbywać również po uprzednim kontakcie telefonicznym z właściwym pracownikiem urzędu, w sposób z nim uzgodniony. –

Zalecamy korzystanie z możliwości załatwiania spraw przez internet, e-PUAP, drogą e-mailową lub telefoniczną, wrzucanie korespondencji do skrzynki na parterze budynku. Sekretariat: tel. 84 68 31 676, e-mail: sekretariat@zolkiewka.pl, Urząd Stanu Cywilnego: tel. 84 68 31 698, Zakład Usług Komunalnych: tel. 84 68 31 619, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej: tel. 84 68 31 315, Gminny Zespół Oświatowy: tel. 84 68 31 780. Zmiany organizacji pracy urzędu obowiązują od 7 października do odwołania. Do piątku (10 października) w powiecie krasnostawskim stwierdzono 30 przypadków koronawirusa. 9 wciąż jest aktywnych. Jedna osoba zmarła. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here