Pierwszaków odwiedzi policjant

Świdnickie Stowarzyszenie „Lider – Forum” we współpracy z policją po raz kolejny zaprosi najmłodszych mieszkańców miasta i powiatu do udziału w akcji „Bezpieczny powiat – Bezpieczne ferie”. Akcja adresowana jest do pierwszoklasistów ze wszystkich szkół podstawowych na terenie Świdnika oraz placówek w Biskupicach, Trawnikach, Rybczewicach, Dominowie i Piaskach.


– Łącznie akcją obejmiemy ponad 500 dzieci. W jej ramach szkoły odwiedzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku, którzy opowiedzą dzieciom o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Pierwszaki przeważnie są odprowadzane do szkoły przez rodziców albo dziadków, ale niebawem staną się samodzielnymi uczestnikami ruchu. Dobrze, aby wiedziały, jak unikać niebezpiecznych sytuacji – mówi Józef Drozd, prezes Forum Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych „Lider-Forum”.
Mundurowi przypomną też zasady bezpieczeństwa, które mogą przydać się podczas zbliżających się ferii. Opowiedzą o właściwym zachowaniu na lodowisku, stoku narciarskim, czy w pociągu w drodze na zimowisko. Swój wkład w „Bezpieczny powiat…” będzie mieć także firma RK Niedziałek, która przekaże dzieciakom odblaskowe gadżety. (w)