Pierwsze koty za płoty

Przygotowujący się do rywalizacji w II lidzie siatkówki mężczyzn ChKS Arka Chełm, rozegrał dwa pierwsze sparingi. Niestety oba przegrał.


W ostatni weekend siatkarze Arki wzięli udział w turnieju piłki siatkowej o puchar prezesa Mostostalu Siedlce Tomasza Hapunowicza. Spotkania, jakie rozegrali, były zarazem pierwszymi oficjalnymi sparingami przed rozpoczynającym się 1 października kolejnym sezonem II ligi siatkówki mężczyzn. W pierwszym meczu w Siedlcach zawodnicy Arki mierzyli się z pierwszoligową KS Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Na parkiet wyszli w następującym składzie: Grzegorz Jacznik (rozgrywający), Jan Lesiuk i Łukasz Łapszyński (przyjmujący), Mariusz Marcyniak i Mateusz Kowalski (środkowi), Patryk Szwaradzki (atakujący) i Rafał Cabaj (libero). Walczyli dzielnie, ale ostatecznie przegrali 0:3. W meczu o trzecie miejsca naprzeciwko Arki stanął kolejny pierwszoligowiec – BAS Białystok, z którym zespół z Chełma przegrał w minionym sezonie walkę o awans. I tym razem rywal okazał się za silny dla naszego II-ligowca, Arka przegrała 1:3.

– Pierwsze koty za płoty, turniej zakończony, testowaliśmy różne ustawienia schodząc z obciążeń treningowych – ocenia Gabriel Wlaź, prezes ChKS Arka Chełm. Warto zauważyć, że ostatni rywale Arki wkrótce rozpoczynają grę w swojej lidze, a chełmscy siatkarze pierwszy mecz sezonu 2022/23 rozegrają dopiero 1 października. W Chełmie podejmą AZS UWM Olsztyn. – Widać było różnicę w świeżości, ale materiały szkoleniowe będą procentowały w przyszłości. Już w czwartek ruszamy na kolejny turniej w obsadzie pierwszoligowej do Tomaszowa Mazowieckiego – dodaje Wlaź. (kg)