Pierwsze takie miejsce

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już za kilka miesięcy świdniccy seniorzy będą mieli do swojej dyspozycji Klub Seniora. Będzie to miejsce, w którym każdy z nich będzie mógł miło i twórczo spędzić czas, a przy okazji zadbać o swoje zdrowie i kondycję.

O to, by takie miejsce mogło powstać w Świdniku wnioskowali sami seniorzy, m.in. członkowie Świdnickiej Rady Seniorów, którzy podkreślali, że brakuje im miejsca, w którym mogliby się spotkać, porozmawiać i miło spędzić czas.

– Mamy w mieści dużą grupę seniorów, którzy są bardzo aktywni i sprawni. Podkreślali jednak, że brakuje im miejsca do spotkań. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom i potrzebom tworzymy Klub Seniora. Będzie to miejsce do spotkań przy kawie, rozmów, aktywizacji sportowej, ale przede wszystkim kontaktów społecznych – podkreśla Ewa Jankowska, sekretarz miasta.

W ramach Klubu będą odbywać się nie tylko spotkania kulturalne, ale także warsztaty rękodzieła, zajęcia gimnastyczne, czy spotkania z psychologiem, w czasie których klubowicze potrenują pamięć i koncentrację.

Klub będzie mieścił się w ok. 109-metrowym lokalu na parterze budynku usługowo-mieszkalnego przy ul. Norwida 2. Do poniedziałku (15.03) miasto czekało na oferty do przetargu na adaptację jego pomieszczeń.

– Przejdą one gruntowny remont. W planach jest wyburzenie starych ścian działowych i ustawienie nowych, wymiana drzwi i okien, parapetów, instalacji oraz montaż klimatyzacji. Planowana jest też ściana przesuwna, tak aby w zależności od potrzeb można było dzielić przestrzeń. Remont obejmie również schody do budynku i zadaszenie nad wejściem – wylicza Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika ds. inwestycji i rozwoju.

Wstępnie założono, że prace te mogą kosztować ok. 340 tys. zł. Miasto stara się jednak o środki zewnętrzne na tę inwestycję. Złożyło wniosek do Urzędu Marszałkowskiego pod nazwą „Rozwój usług społecznych w Gminie Miejskiej Świdnik”. Czy je otrzyma, okaże się niebawem.

(w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here