Pierwszokwietniowe żarciki

Zilustrowany takim zdjęciem primaaprilisowy dowcip włodarzy Świdnika wielu internautów uznało za bardzo udany

Urząd Miasta Świdnik rezygnuje ze służbowego auta i zamierza zastąpić je helikopterem. Najprawdopodobniej będzie to AW139, a lądowisko dla niego zostanie usytuowane na dachu ratusza. Tym samym Świdnik będzie pierwszym samorządem w Polsce, który dysponuje własnym śmigłowcem.


Oczywiście nie jest to prawda, a prima aprilisowy żart, jaki mieszkańcom Świdnika postanowili zrobić burmistrz Waldemar Jakson i wiceburmistrz Marcin Dmowski.

– Wspólnie z moim zastępcą podjęliśmy decyzję, że nadszedł czas na własny śmigłowiec. Miasto Świdnik będzie pierwszym samorządem, który zdecydował się na ten środek transportu. Naszym nowym hasłem będzie „Razem latamy wyżej” – napisał burmistrz Jakson na Facebooku w piątek, 1 kwietnia.

Podobny wpis zamieścił także M. Dmowski, dodając, że służbowe auto jest już stare. Aby było wiarygodniej obaj panowie zapozowali na tle śmigłowca AW139. Zdjęcie zostało wykonane na terenie PZL-Świdnik, kilka miesięcy temu, podczas prezentacji tej maszyny.

Jeszcze bardziej wodze fantazji puścił miejski radny Marcin Magier, który przekazał, że Świdnicka Agencja Kosmiczna uzyskała akceptację na lokalizację pełnowymiarowego kosmodromu na terenie Świdnika, co jest wielkim krokiem dla miasta w wyścigu kosmicznym. Następnym ma być założenie świdnickiej kolonii na księżycu.

Prima aprillisowe żarty, choć mniej lub bardziej udane, to mimo wszystko miły „przerywnik” w potoku na ogół smutnych informacji, jakie od przeszło miesiąca płyną zza naszej wschodniej granicy. Świdniccy internauci, choć nie dali się nabrać, przeważnie docenili inicjatywę swoich włodarzy. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here