Pierwszy trening Chełmianki

21 piłkarzy stawiło się na pierwszy w nowym roku treningu lidera czwartej ligi, Chełmianki. Zajęcia odbyły się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5, a na początek trenerzy Artur Bożyk i Dariusz Banaszuk zaserwowali zawodnikom testy wydolnościowe. Najlepiej zaliczył je Przemysław Banaszak.
Z 21 zawodników, którzy przyszli na pierwszy trening Chełmianki, trzech nie trenowało. Hubert Kotowicz przechodzi okres rehabilitacji po kontuzji, zaś Rafał Krupski i Przemysław Kwiatkowski byli przeziębieni. Choroba zatrzymała też Michała Budzyńskiego i Mateusza Krzyżaka, którzy zostali w domach.
Jeśli chodzi o kadrę zespołu, w treningu uczestniczyło trzech nowych zawodników. Są to pozyskani jeszcze w grudniu ubiegłego roku, Mateusz Kompanicki i Jakub Niewęgłowski z Lewartu Lubartów, a także Patryk Pokrywka z Górnika II Łęczna, który przez miesiąc będzie testowany w chełmskim klubie. Od poniedziałku z Chełmianką treningi wznowi inny zawodnik Górnika II, Miłosz Turewicz, który również przyjedzie na testy. Poza tym do zespołu seniorów z juniorów starszych został przesunięty Damian Kuśmierz.

– Kadra zespołu nie jest jeszcze domknięta, szukamy wzmocnień do linii defensywnej – mówi Artur Bożyk, trener Chełmianki. – Niewykluczone, że w najbliższych dniach na treningu pojawi się jeszcze jeden zawodnik.
Chełmianka będzie trenowała na miejskich obiektach, w hali sportowej, „Orliku” oraz w każdą środę na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Lublinie. Pierwszy sparing zespół rozegra 28 stycznia z juniorami starszymi Motoru Lublin, grającymi w Centralnej Lidze Juniorów Starszych.
Na pierwszym treningu zawodnicy uczestniczyli w testach wydolnościowych. Najlepiej zaliczył je Przemysław Banaszak. Dobrze wypadli też Pokrywka, Niewęgłowski, Kompanicki, Michał Kobiałka i Michał Wołos.(s)