Piesi i rowerzyści też łamią przepisy

Policjanci wydziału ruchu drogowego z krasnostawskiej komendy po raz kolejny przeprowadzili akcję „Bezpieczny pieszy, bezpieczny rowerzysta”. – Jej głównym celem była poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów szczególnie narażonych na skutki zdarzeń drogowych – podkreśla Jolanta Babicz z krasnostawskiej policji.

W ubiegły wtorek od wczesnych godzin porannych na terenie powiatu krasnostawskiego funkcjonariusze drogówki prowadzili działania, podczas których zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo cyklistów oraz pieszych uczestników ruchu drogowego.

– Mundurowi skupili się głównie na ujawnianiu wykroczeń polegających na przejeżdżaniu rowerem wzdłuż przejścia dla pieszych, nieprawidłowym przechodzeniu przez jezdnię w miejscach niedozwolonych i na wykroczeniach popełnianych przez kierujących pojazdami mechanicznymi w stosunku do wymienionej wcześniej grupy uczestników ruchu drogowego – tłumaczy Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji.

Policjanci ujawnili 48 wykroczeń, z czego 17 było popełnionych przez pieszych. Najczęstszym ich przewinieniem było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. – Jeżeli chodzi o rowerzystów ujawniono 14 wykroczeń polegających głównie na jeździe rowerem po chodniku oraz wzdłuż po przejściu dla pieszych – dodaje. Ponadto mundurowi wykryli 11 wykroczeń popełnionych przez kierujących samochodami wobec pieszych i rowerzystów. (k)