Piesi odzyskają chodnik

Chodnik w tym miejscu najczęściej jest zastawiony przez samochody

Za sprawą radnego Marcina Magiera na chodniku przy ul. Kochanowskiego stanie słupek.
To ukróci parkowanie w tym miejscu samochodów i blokowanie przejścia pieszym. O interwencję w tej sprawie radnego poprosili okoliczni mieszkańcy.


Chodzi o fragment chodnika, gdzie obok schodów wybudowano łagodny zjazd dla wózków. Korzystają z niego jednak nie tylko rodzice, ale również osoby niepełnosprawne i starsze chcące uniknąć chodzenia po stopniach. Mają z tym jednak problem, bo regularnie część przejścia zajmują parkujące auta.

– Należałoby postawić słupki lub barierki, które uniemożliwiłyby pozostawianie pojazdów w tym miejscu – zaproponował radny Marcin Magier w interpelacji kierowanej do burmistrza Waldemara Jaksona, jednocześnie pytając o koszt instalacji takich elementów.

Radny właśnie otrzymał odpowiedź. Na wstępie burmistrz poinformował go, że chodnik, o którym mowa, znajduje się w strefie zamieszkania, gdzie zgodnie z obowiązującymi przepisami można parkować jedynie w wyznaczonych miejscach, więc parkujący we wskazanym przez radnego miejscu kierowcy łamią przepisy ruchu drogowego i należy takie przypadki zgłaszać Policji albo Straży Miejskiej, ale zapowiedział jednocześnie, że wniosek radnego zostanie zrealizowany. I to lada dzień.

– Już zlecono Przedsiębiorstwu Komunalnemu „PEGIMEK” ustawienie słupka zabezpieczającego wjazd na chodnik i obecnie zlecenie czeka na realizację – odpisał radnemu burmistrz Waldemar Jakson, dodając że kosz zakupu i montażu jednego takiego słupka wynosi ok. 200 zł.

– Cieszę się, z takiej decyzji i szybkiego załatwienia sprawy. Rozwiązanie nie jest kosztowne, a zdecydowanie skuteczniejsze, a przy tym mniej represyjne niż karanie kierowców za złe parkowanie – uważa Marcin Magier z klubu radnych W. Jaksona. JN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here