Pieszo na Jasną Górę

W środę około setka pątników z Chełma i okolic wyruszyła na Jasną Górę. Przed nimi dwa tygodnie marszu i 400 km do pokonania.

1 sierpnia, w upalny środowy poranek chełmscy pątnicy, wchodzący w skład tzw. Grupy 17 rozpoczęli pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Przed wymarszem wierni, tradycyjnie uczestniczyli we mszy świętej odprawionej w Bazylice. Eucharystii przewodniczył ks. bp Mieczysław Cisło. W nabożeństwie uczestniczyli pielgrzymi, ale też ich rodzina, przyjaciele i wszyscy, którzy chcieli pożegnać pątników. Ci, którzy nie mogli osobiście pójść na pielgrzymkę mogli złożyć swoją intencję, w której modlili się pątnicy i wpłacić ofiarę w ramach funduszu z pomocy pielgrzymom „Idę z Tobą”.

Chełmska grupa liczyła około stu osób. To sporo. Jeszcze dwa lata temu na pielgrzymkę z Chełma wybrało się jedynie trzydziestu pątników. Większość idzie w konkretnych intencjach. Wyruszyli z Chełma ze śpiewem na ustach, z hasłem „Chodźcie z nami”. Jak zwykle do granic miasta odprowadzała ich liczna grupa chełmian. Przed nimi dwa tygodnie marszu. Mają do pokonania około 400 km. Tegoroczna, Lubelska Pielgrzymka na Jasną Górę jest jubileuszowa, bo 40. Jej hasło przewodnie brzmi: „Owocem Ducha jest miłość”. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here