„Piętnastka” potrzebna w soboty

Pasażerowie Chełmskich Linii Autobusowych prosili o dodatkowe kursy linii nr 15 w soboty. Ich postulat uwzględniono. Od 1 września br. „Piętnastka” będzie wyjeżdżała także w soboty.

Trasa linii nr 15 Chełmskich Linii Autobusowych prowadzi od Dworca PKP przez ulice: Kolejową, Al. Piłsudskiego, ks. Brzóski, 11-Listopada, I Pułku Szwoleżerów, Plac Gdański, Al. Armii Krajowej, Lutosławskiego, Droga Męczenników, Połaniecką, Wolności, Wojsławicką, Al. Żołnierzy I AWP, Hrubieszowską, Wiejską, Słowackiego i z powrotem na Dworzec PKP Główny. Pasażerami są głównie osoby starsze, które autobusem nr 15 dojeżdżają po zakupy do centrum miasta. Ostatnio zwrócili się oni do radnego Macieja Baranowskiego z postulatem.

– Mieszkańcy osiedla Dyrekcja Górna oraz ulicy Lutosławskiego chcieliby, aby linia nr 15 działała także w soboty – mówił Baranowski podczas ostatniej sesji Rady Miasta Chełm. – Ten autobus kursuje tylko w dni powszednie, a pasażerowie potrzebują choćby dwóch, trzech kursów także w soboty.

Zbigniew Grzesiak, prezes CLA w Chełmie, potwierdza, że i do niego dotarły sygnały w tej sprawie.

– Emeryci i renciści mówią, że w soboty w jednym z marketów są promocje – mówi prezes Grzesiak. – Rozumiem to, dlatego przeanalizujemy sytuację i być może chociaż jeden kurs „Piętnastki” uda nam się wprowadzić w soboty.

Dwa dni później na stronie internetowej CLA poinformowano, że w soboty zostaną uruchomione dwa kursy linii nr 15: o godz. 9.07 i 11.07. Nowy rozkład ma być umieszczony na przystankach. (mo)