Piętrowa recepta na ścisk

Brak miejsc postojowych to zmora wielu świdnickich osiedli. Pomysł na jego rozwiązanie ma radny Robert Syryjczyk, który proponuje, aby miasto poszukało w swoich zasobach miejsc przeznaczonych pod budowę parkingów wielopoziomowych.

– Aktualna oraz planowana ekspansja budowlana, powstawanie nowych osiedli i inwestycji mieszkaniowych, często na terenach o zagęszczonej zabudowie sprawia, że mieszkańcy nie mają gdzie parkować samochodów. Samochody są stawiane bardzo często z naruszeniem przepisów o ruchu drogowym, co zagraża bezpieczeństwu. Budowa wielopoziomowych parkingów przyczyniłaby się w dużym stopniu do rozwiązania tego problemu oraz poprawiłaby w znaczący sposób komfort życia mieszkańców – przekonuje radny Robert Syryjczyk (KO) w interpelacji skierowanej do burmistrza Waldemara Jaksona.

Jego zdaniem takie parkingi mogłyby powstać na terenach, gdzie gmina ma jeszcze swoje działki i gdzie powstają nowe osiedla mieszkalne, czyli m.in. na osiedlach Wschód czy Brzeziny oraz w centrum, np. w miejscu parkingu pomiędzy Galerią Venus, a Urzędem Miasta. Radny wskazał również, że budowa takich parkingów mogłaby być zrealizowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, co nie angażowałoby środków samorządowych w pełnej kwocie lub w ramach dofinansowania z programu „Polski Ład”.

Pomysł budowy piętrowego parkingu w Świdniku nie jest nowy. Podobną inicjatywę kilka lat temu, jeszcze jako wicestarosta powiatu świdnickiego, zgłaszał radny Waldemar Białowąs. Jak Urząd Miasta ustosunkuje się do propozycji radnego okaże się niebawem. Do tematu wrócimy. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here