Pietruszka Plus?

Twarzą przedsięwzięcia jest świdnicki poseł, wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń

Pomysł jest bardziej niż mglisty, choć wcale nie nowy. Pod nazwą a to Polskiej, a to Krajowej Grupy Spożywczej, a to Narodowego Holdingu – od kilku już lat PiS pracuje nad powołaniem megapodmiotu skupiającego oddzielne obecnie państwowe podmioty z szeroko rozumianej branży spożywczej, na czele z Krajową Spółką Cukrową. Obecnie zadanie to przejęło ministerstwo aktywów państwowych, a jego twarzą został świdniczanin, wiceminister Artur Soboń.


Właściwie od początku rządów PiS-u mówi się o konsolidacji państwowych przedsiębiorstw z zakresu m.in. gospodarkami zbożami, nasiennictwa, skrobi oraz gospodarstw rolnych na bazie Krajowej Spółki Cukrowej. Jak mówi minister Artur Soboń – z około czterdziestu pierwotnie rozpatrywanych podmiotów, ostatecznie pod uwagę branych jest 17 spółek. W następnej kolejności może dojść też do przejmowania, tj. wykupywania prywatnych obecnie firm, np. z sektora owoców miękkich….

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 01.06.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.