Pijana matka zapomniała o synu

5-letni chłopiec, bez opieki, w samych slipkach biegał przed jednym z bloków w Krasnymstawie. Mieszkańcy o tym fakcie powiadomili policję. Jego nieodpowiedzialna matka była w domu w stanie nietrzeźwym.

W poniedziałek 27 lipca do Powiatowej Komendy Policji w Krasnymstawie wpłynęło zgłoszenie, że przed jednym z bloków w mieście samotnie biega mały chłopiec, ubrany w same slipki. Funkcjonariusze natychmiast udali się pod wskazane miejsce. W jednym z mieszkań zastali matkę dziecka, która niby sprawowała nad nim opiekę. 29-letnia kobieta nie bardzo wiedziała, co dzieje się z jej synem, bo była nietrzeźwa. Badanie alkomatem wykazało, że ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Policja, zgodnie z obowiązującym prawem, o zaistniałej sytuacji powiadomiła Sąd Rodzinny, którego decyzją zapewniono chłopcu właściwą opiekę. To on zadecyduje o dalszych losach nieodpowiedzialnej matki. Kobieta natomiast trafiła do policyjnego aresztu, gdzie miała sporo czasu na przemyślenie swojego niewłaściwego postępowania. (s)