Pijana matka zapomniała o synu

5-letni chłopiec, bez opieki, w samych slipkach biegał przed jednym z bloków w Krasnymstawie. Mieszkańcy o tym fakcie powiadomili policję. Jego nieodpowiedzialna matka była w domu w stanie nietrzeźwym.

W poniedziałek 27 lipca do Powiatowej Komendy Policji w Krasnymstawie wpłynęło zgłoszenie, że przed jednym z bloków w mieście samotnie biega mały chłopiec, ubrany w same slipki. Funkcjonariusze natychmiast udali się pod wskazane miejsce. W jednym z mieszkań zastali matkę dziecka, która niby sprawowała nad nim opiekę. 29-letnia kobieta nie bardzo wiedziała, co dzieje się z jej synem, bo była nietrzeźwa. Badanie alkomatem wykazało, że ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Policja, zgodnie z obowiązującym prawem, o zaistniałej sytuacji powiadomiła Sąd Rodzinny, którego decyzją zapewniono chłopcu właściwą opiekę. To on zadecyduje o dalszych losach nieodpowiedzialnej matki. Kobieta natomiast trafiła do policyjnego aresztu, gdzie miała sporo czasu na przemyślenie swojego niewłaściwego postępowania. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here