Pijani w sztok jeździli skuterem

Blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca skutera i jego pasażer zatrzymani, w ubiegłą środę w Krzesimowie, przez policjantów ze świdnickiej drogówki. Delikwenci byli tak upojeni alkoholem, że podjeżdżając pod sklep przewrócili się wraz z jednośladem, a mimo to chcieli kupić jeszcze jedną flaszkę.


W minioną środę (25 września) po południu świdniccy policjanci zostali powiadomieni o nietrzeźwych mężczyznach, którzy przyjechali do sklepu w Krzesimowie na motorowerze. Osoba, która zadzwoniła na komendę, poinformowała mundurowych, że chwilę wcześniej była świadkiem, jak dwóch jadących skuterem mężczyzn, nieopodal sklepu, przewróciło się na skuterze, po czym widziała ich jak opróżniają butelkę z alkoholem. Po chwili na miejscu pojawił się patrol policji.

– Wskazani mężczyźni, którymi okazali się 54– i 48-letni mieszkańcy gminy Mełgiew, zostali przebadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik wykazał, że obaj mają blisko 3 promile alkoholu. Według świadka skuterem kierował starszy z nich, który teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności – informuje asp. Elwira Domaradzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. JN