Pijany omal nie potrącił dziecka

Kierujący volvo 48-letni mieszkaniec gminy Izbica nie ustąpił pierwszeństwa dziecku wchodzącemu na pasy. Na szczęście do potrącenia nie doszło. Mężczyzna był pijany.

We wtorek, 5 października, policjanci z posterunku w Skierbieszowie, zauważyli samochód marki Volvo, który bardzo szybko jechał przez miejscowość Borowina Sitaniecka. – Widzieli również, że kierowca, zbliżając się do przejścia dla pieszych, nie ustąpił pierwszeństwa dziecku, które zamierzało wejść na pasy – opowiada starszy aspirant Dorota Krukowska-Bubiło z zamojskiej policji.

Reakcja policjantów była natychmiastowa. Ruszyli za kierującym volvo i zatrzymali go do kontroli drogowej. Jak się okazało, siedzący za kierownicą pojazdu 48-latek z gminy Izbica był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. – Policjanci zatrzymali 48-latkowi prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem. Kodeks karny za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności – dodaje.

Rzecznik apeluje o zachowanie trzeźwości za kierownicą. – Nieodpowiedzialne zachowanie pijanego kierowcy może doprowadzić do tragicznych sytuacji na drodze. Ktoś przez niego może stracić zdrowie, a nawet życie. Dlatego też policjanci podczas codziennych służb zwracają uwagę na styl jazdy kierowców i reagują, przypuszczając, że kierowca może być nietrzeźwy. Jednak to nie wystarczy. Ważna jest również reakcja innych uczestników ruchu. Widząc nietrzeźwego kierowcę, powiadamiajmy służby. Taki telefon możemy zapobiec tragedii – podkreśla Krukowska-Bubiło. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here