Pijany Oxer zgarnął wszystko

Zawodnicy z jeździeckiej sekcji „Pijany Oxer” mają na swoim koncie kolejne sukcesy.

Podczas zawodów w skokach przez przeszkody oraz Finału Jeździeckiego Pucharu Lubelszczyzny 2016, które odbyły się w Stadninie Ogierów w Białce zdeklasowali konkurencję. W finale jeździeckiego pucharu Lubelszczyzny w rundzie otwartej pierwsze miejsce wywalczyła Ola Dudek na koniu Samborza. Drugie miejsce w tej samej kategorii zdobył Marcin Szostak na koniu Enigma. W rundzie dużej finału jeździeckiego pucharu Lubelszczyzny zwyciężył Łukasz Wysocki na koniu Syria. Zawodnik i jednocześnie trener zaprezentował duży kunszt jeździecki i świetne porozumienie z klaczą.

W czasie równolegle rozgrywanych zawodów w skokach przez przeszkody Kamila Sionkowska na klaczy Mesaria w ciągu dwóch dni rywalizacji aż czterokrotnie zajęła pierwsze miejsca w konkursach klasy L-100cm i LL-90cm. Z kolei Maria Pyzel na klaczy Magnolia w sobotę wywalczyła drugą pozycję w konkursie klasy LL-80cm, zaś w niedzielę wygrała tą kategorię kończąc przejazd bezbłędnie jako jedyna. Dobrze spisała się również Dominika Czyż startująca na koniu Eman plasując się na piątej pozycji w konkursie klasy LL-90cm oraz na czwartej w konkursie klasy L-100cm. Na co dzień zawodnicy trenują pod okiem Waldemara Wysockiego i Łukasza Wysockiego w stajni Siedlisko w miejscowości Dębina (gm. Leśniowice). (w)