Pijany pieszy staranowany

Miał połamane nogi i leżał w przydrożnym rowie. Kompletnie pijany 52-latek wszedł nagle na jezdnię i został potrącony przez Volkswagena Golfa. W ciężkim stanie trafił do szpitala.

Tragedia rozegrała się w czwartek (21 listopada) ok. 16.00 na drodze powiatowej w Łopienniku Górnym. – Jak wstępnie ustalili policjanci, poruszający się w terenie zabudowanym pieszy wtargnął nagle pod jadącego Volkswagena Golfa, którym kierował 60-letni mieszkaniec gminy Łopiennik Górny – relacjonuje Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji.

Siła uderzenia była tak duża, że 52-letni pieszy, także mieszkaniec gminy Łopiennik, z połamanymi nogami wylądował w przydrożnym rowie. W ciężkim stanie trafił do szpitala. – Jak wykazało badanie alkomatem, mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowca Volkswagena był trzeźwy. Z relacji świadków zdarzenia wynika, że pieszy nie posiadał elementów odblaskowych – dodaje Babicz.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze oraz o używanie elementów odblaskowych, nawet w obszarze zabudowanym. – Teraz wcześnie zapada zmrok, a bez odblasków, w momencie, kiedy z naprzeciwka jedzie inny pojazd, jesteśmy praktycznie niewidoczni – podkreśla rzecznik krasnostawskiej policji. (kg)