Pijany uciekał na skuterze

Do 5 lat więzienia grozi 68-latkowi z gminy Kraśniczyn, który kompletnie pijany uciekał na skuterze przed policją.

W piątek, 23 września, policjanci z krasnostawskiej drogówki, w miejscowości Stara Wieś w gminie Kraśniczyn, próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego motorowerem. – Jak wynikało ze zgłoszenia, mężczyzna mógł być pod wpływem alkoholu – opowiada Jolanta Babicz z KPP w Krasnymstawie. Jadący skuterem zignorował wydawane przez mundurowych sygnały świetlne i dźwiękowe i ani myślał się zatrzymać.

– Ruszył dalej przed siebie kierując się w leśną drogę – dodaje rzecznik. Pirat daleko nie zajechał. Jeden z funkcjonariuszy doszedł do wniosku, że na wąskiej dróżce łatwiej będzie go złapać na piechotę niż radiowozem. Po prostu ruszył w bieg i po chwili zatrzymał uciekającego mężczyznę. Okazało się, że 68-letni mieszkaniec gminy Kraśniczyn miał prawie 2 promile alkoholu. Jak często bywa w podobnych przypadkach, jakiś czas temu stracił prawo jazdy.

– Teraz odpowie nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale także za ucieczkę przed policyjną kontrolą. Grozi mu za to do 5 lat więzienia – podsumowuje Babicz. (kg)