Pijany wszedł pod samochód

Do niebezpiecznej kolizji drogowej doszło w ostatni wtorek na terenie Krasnegostawu. 71-latek nagle wszedł pod prawidłowo jadące auto. Okazało się, że był pijany.

We wtorek, 8 grudnia, policjanci interweniowali na ul. Lwowskiej w Krasnymstawie, gdzie według zgłoszenia doszło do potrącenia pieszego przez samochód osobowy. – Na miejscu mundurowi ustalili, że 71-letni mieszkaniec Krasnegostawu, poza przejściem dla pieszych, wtargnął nagle pod prawidłowo jadące audi, którym kierował 55-latek – mówi Jolanta Babicz z krasnostawskiej policji. Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia stwierdziła, że pieszy nie wymaga hospitalizacji.

Badanie alkomatem wykazało, że 71-latek ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym pieszego ukarano mandatem. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze. – Pamiętajmy, że zimowa aura nie sprzyja kierowcom oraz osobom pieszym, które przechodzą przez jezdnię. Dlatego tak ważne jest, aby przekraczać drogę jedynie w miejscach dozwolonych oraz zakładać na siebie elementy odblaskowe. Z pewnością wpłynie to na naszą zdecydowanie lepszą widoczność i poprawę bezpieczeństwa – dodaje Babicz. (k)